Każda osoba planująca podróż zastanawia się jaką walizkę powinna kupić, żeby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Wybór odpowiedniej walizki przełoży się na komfort naszej podróży, dlatego trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Pojemność i rozmiar walizki

Wybór walizki uzależniony jest od długości wyjazdu oraz środka transportu jakim będziemy podróżować.  Musimy zdać się na własny rozsądek i zastanowić się jakie rzeczy będą nam faktycznie potrzebne. Podpowiadamy jaki rozmiar walizki wybrać w zależności od ilości dni pobytu:

  • 3-4 dni: mała walizka o pojemności 30-40 litrów
  • 4-7 dni : średnia walizka o pojemności 50-80 litrów
  • Ponad 7 dni : duża walizka o pojemności 80-120 litrów

Bagaż kabinowy zdecydowanie wystarczy nam, jeżeli wybieramy się w krótką podróż. Możemy go bezpłatnie zabrać ze sobą na pokład samolotu. Każda linia lotnicza posiada wytyczne dotyczące rozmiaru oraz wagi bagażu podręcznego. Dlatego warto zdecydować się na lekką walizkę kabinową, która spełni wymagania poszczególnych linii lotniczych.

Przedstawiamy wymogi najpopularniejszych przewoźników.

Wymogi linii Ryanair

Limit bagażu podręcznego

Na pokład samolotu można zabrać ze sobą jeden bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 10 kg. Maksymalne wymiary, które muszą być zachowane to 55 cm x 40 cm x 20 cm. Dodatkowo istnieje możliwość posiadania bagażu o wymiarach 35 cm x 20 cm x 20 cm. Jeżeli podane wyżej wymiary nie zostaną zachowane, to nie będzie możliwości zabrania nadmiarowego bagażu na pokład samolotu. W takiej sytuacji będzie można umieścić go w luku bagażowym. Natomiast wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Limit bagażu rejestrowanego

Istnieje możliwość zarejestrowania trzech sztuk bagażu o maksymalnej wadze 20 kg i jest to opcja dodatkowo płatna.

Wymogi linii Wizzair

Limit bagażu podręcznego

Na pokład samolotu można zabrać ze sobą jeden bagaż podręczny o wadze nieprzekraczającej 10 kg. Maksymalne wymiary, które muszą być zachowane to 55 cm x 40 cm x 20 cm. Na pokładzie samolotu jest ograniczone miejsce. W związku z tym nadmiarowy bagaż może być umieszczony w luku bagażowym.

Limit bagażu rejestrowanego

Każdy pasażer może zabrać ze sobą 6 sztuk bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 32 kg i wymiarach nieprzekraczających 149 cm x 119 cm x 171 cm. Wiąże się to z dodatkową opłatą za każdą zarejestrowaną sztukę.

Wymogi linii LOT

Limit bagażu podręcznego

Na pokład samolotu można zabrać ze sobą 1 sztukę bagażu podręcznego o wadze nieprzekraczającej 8 kg. Maksymalne wymiary, które muszą być zachowane to 55 cm x 40 cm x 23 cm. Dodatkowo istnieje możliwość posiadania ze sobą mały bagaż o wymiarach 40 cm x 35 cm x 12 cm.

Limit bagażu rejestrowanego

Pasażer może zabrać ze sobą 3 sztuki bagażu rejestrowanego. Maksymalna waga każdej sztuki to 32 kg i jest to opcja dodatkowo płatna.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password